top of page

Три міфи, через які ви боїтеся створювати ОСББ

Ви б вже давно створили ОСББ, але багато ваші сусіди боятися, так як знаходяться в полоні поширених стереотипів? Покажіть їм нашу статтю і розвійте сумніву, як ми розвіюємо усталені міфи.


изображение для статьи посвященной страхам ОСМД

Міф 1. Держава змусить ОСББ за власний рахунок утримувати і ремонтувати багатоквартирний будинок, в той час як вдома без ОСББ будуть обслуговуватися і ремонтуватися за рахунок бюджету.


Мешканці багатоквартирного будинку є власниками не тільки житлових і нежитлових приміщень, але всього будинку. А значить, одночасно вони є співвласниками об'єктів спільної власності - сходи, ліфти, підвали, горища і так далі. З цього випливає обов'язок жителів якісно утримувати спільне майно, забезпечуючи відповідний стан будинку та прибудинкової території.


Всі розуміють, що зміст багатоповерхового будинку - дороге і клопітка справа. Але, ОСББ тут перебувають у привілейованому становищі. Для них існують державні та муніципальні програми фінансової підтримки для ремонту будинків та інших проектів.


А ось жителі будинків без ОСББ всього цього позбавлені. Більш того, в сучасних умовах сподіватися, що держава буде ремонтувати будинки за свій рахунок, може тільки дуже наївна людина. Тому слід бути реалістами і створювати ОСББ, якщо ви хочете, щоб ваш будинок був в порядку.Міф 2. Якщо в будинку проживає велика кількість людей з незначним доходом, створювати ОСББ не вигідно, а з мешканців знімуть субсидії.


На розмір і кількість різних пільг і субсидій ОСББ не впливає, співвласники отримують їх на загальних підставах, нічим не відрізняючись від мешканців будинків без ОСББ. В якійсь мірі, велика кількість пільговиків навіть вигідно ОСББ, оскільки завдяки їм об'єднання може розраховувати на більшу компенсацію «теплого кредиту». Максимальний розмір компенсації може дорівнювати 70%.


Тому незаможні жителі зовсім не перешкода створенню ОСББ.


Міф 3. ОСББ повинно буде містити прибудинкові території загального користування. Через це витрати ОСББ будуть великими, а користуватися територією можуть і жителі сусідніх будинків.


Прибудинкова територія закріплена за кожним без винятку будинком. У більшості випадків вона незначна за розмірами, що не сильно вдарить по гаманцю жителів. Більш того, ОСББ може оформити її у власність, або не оформляти. При цьому якщо ОСББ закріпило за собою територію, то воно може заробляти на ній - наприклад, обладнавши платну парковку для власників сусідніх будинків. Так що наявність прибудинкової території може бути дуже вигідним.


Юристи і фахівці Poverh готові надати вам будь-яку підтримку, пов'язану зі створенням і функціонуванням ОСББ.


13 переглядів

Comments


bottom of page