top of page

Тенденція: співвласники платять ОСББ, краще, ніж ЖЕКу

Практика показує, що організація ОСББ виробляє справжнє магічне перевтілення з мешканцями багатоквартирних будинків. Вони платять ОСББ набагато охочіше, ніж раніше платили ЖЕКу. Це при тому, що при організації ОСББ сума платіжки кілька збільшуються, оскільки доводиться «розгрібати» наслідки багаторічного господарювання (а вірніше бесхозяйствованія) ЖЕКу. Статистика показує, що навіть в період карантину рівень платежів в ОСББ скоротився лише на 10%.

изображение посвященное платежам в ОСМД

Природно виникає питання, чому так відбувається? Чи можна говорити про «психології ОСББ», яка з'являється у мешканців після створення співтовариства? Відповідь лежить в площині особливостей створення та роботи ОСББ. При організації ОСББ та подальшому його функціонуванні, рівень комунікації між мешканцями стає значно інтенсивніше. Одне проведення загальних зборів чого вартий. Несподівано для самих себе, сусіди швидко самоорганізовуються, коли з'являється загальна мета і все розуміють, куди їм рухати будинок і що для цього потрібно робити.


Комунальний ЖЕК в принципі зацікавлений в тому, щоб у мешканців були борги за платіжками. Тому що в такому випадку він може нічого не робити в будинку, пояснюючи це тим, що «у вас борги і робити нічого не будемо». При цьому всі співробітники ЖЄКа отримують зарплату за нічого не роблення. В результаті утворюється замкнене коло, від якого будинок занепадає, а мешканці страждають, особливо ті, хто платить регулярно. Також ЖЕК не спілкується з мешканцями, як це відбувається при створенні ОСББ, а ті не мають поняття, на що витрачаються віддані ЖЕКу гроші.


ОСББ це відносини зовсім іншого рівня, в основі яких лежить свідомість мешканців і кербуда (тобто голови ОСББ). До того ж, Poverh розробив спеціальний сервіс, який максимально спрощує комунікацію співвласників, і створює прозорість фінансового стану ОСББ. Наприклад, ви завжди можете побачити, скільки і куди витрачено коштів, і скільки він повинен заплатити в місяць. Там же формується список боржників, що дуже полегшує роботу з ними і сприяє оперативному погашення боргів.


Борги по комунальним платежам в ОСББ теж бувають, адже у всіх людей бувають важкі ситуації. Але практика показує, що в ОСББ боргів все ж менше, так як це дисциплінує співвласників, перетворюючи їх в акуратних платників.


16 переглядів

Comentários


bottom of page