top of page

Тарифи ОСББ для власників житлової та нежитлової нерухомості: однакові чи різні?

Одним з найскладніших питань, з яким стикаються українські ОСББ - це питання тарифів для власників житлової та нежитлової нерухомості. Практика показує, що для власників нежитлової нерухомості в ОСББ часто встановлюються більш високі тарифи, ніж для звичайних мешканців. Природно, що такий захід викликає гостре невдоволення, що часто призводить до конфліктів всередині ОСББ. Природно, що до вирішення цих суперечок часто залучаються юристи. Вважається, що юрист ОСББ буде компетентний в будь-якому подібному питанні. Але, єдиної думки правознавці так і не досягли, і по всій Україні думки практикуючих юристів щодо даної тарифікації розрізняються.


изображение посвященное коммерческой недвижимости в ОСМД
фото с сайта https://novostroyki.org.ua/noyabr19-magazin-v-zhk/

У 2018 році питання різних тарифів для житлових і нежитлових приміщень досяг суду. Розгляду йшли протягом трьох років, в судах різних інстанцій. В результаті недавно Велика палата Верховного Суду винесла рішення, що встановлення різних тарифів для власників житлових і нежитлових приміщень є правомірним діям ОСББ.


Але на цьому питання все одно не можна вважати закритим. Справа в тому, що двоє суддів з колегії (всього в нього входить 21 суддя), виклали свою окрему думку, детально обґрунтувавши, чому не погодилися з рішенням більшості колег. Відповідно до їхніх висновку, встановлення ОСББ різних тарифів для власників різних типів приміщень порушує не тільки українське законодавство, але і статтю 14 Конвенції про захист прав людини і основних свобод. З цього випливає, що позивач може оскаржити цю постанову в Європейському Суді з прав людини і має непогані шанси на успіх.


Таким чином, можемо констатувати, що Велика палата Верховного Суду не змогла досягти консенсусу в цьому питанні, незважаючи на начебто ствердну вердикт. Фактично, питання продовжує висіти в повітрі, залишаючись на розсуд самого ОСББ.


У цій ситуації Poverh радить не зловживати довірою і хорошим ставленням всередині ОСББ, а значить - встановлювати рівні тарифи для власників усіх типів приміщень. Це нормалізує відносини всередині ОСББ, а значить, допоможе уникнути конфліктів між власниками і дорогих судових тяжб.


398 переглядів

Comments


bottom of page