top of page

ОСББ, епідемія короновіруса і карантин

Світова пандемія короновіруса і оголошений в Україні карантин змусили багатьох наших громадян задуматися про безпеку свого житла. І мова тут навіть йде не про саму квартирі, а багатоквартирному будинку - дворі, під'їзді, ліфті, стін, сходових майданчиках. Антисанітарія - перший помічник будь-яких епідемій, і тому на рівні звичайної людини боротьба за чистоту навколо є боротьбою з епідемією.


изображение для статьи посвященной короновирусу и ОСМД

Практика двох місяців карантину в Харкові показала, що ОСББ виявилися більш ефективними в боротьбі за чистоту і безпеку, ніж Жилкомсервіс і йому подібні контори.


Наприклад, в одному з харківських ОСББ мешканці не стали чекати, поки їм прийде допомога невідомо від кого, а швидко самоорганізувалися для розробки, і прийняття ефективних заходів безпеки. Ситуацію обговорили на загальних зборах, на якому прийняли наступні рішення:


  1. Закупівля необхідних антисептичних і миючих засобів, захисних костюмів і масок;

  2. Створення бригади добровольців з мешканців, для здійснення клінінгових заходів;

  3. Установка пляшок з антисептиком на майданчику за вхідними дверима, щоб будь-який увійшов відразу продезінфікував руки;

  4. Вибір відповідального по під'їзду, який перевіряє чистоту, наявність антисептика тощо;

  5. Раз в два дня - обов'язкова дезінфекція двору (лавочки, дитячі майданчики) і раз на три дні - під'їздів (стіни, перила, дверні ручки). Робили це мешканці-добровольці, в захисних костюмах.


Заходи начебто прості, але дуже ефективні. При цьому в сусідніх будинках, де всім керує Жилкомсервіс, ніяких подібних заходів не вживалося.


ОСББ - це об'єднання свідомих, зацікавлених людей, яким не все одно. А в ситуації з епідемією слово «ОСББ» стає синонімом слів «безпека» і здоров'я. Тому якщо у вашому будинку ще не створено ОСББ, то саме час задуматися про це. Наша керуюча компанія Poverh допоможе вам в цьому. Піклуючись про свій будинок - ви, в тому числі, дбаєте про своє здоров'я і гарантуєте собі спокій.


568 переглядів

Comments


bottom of page