top of page

Державний теплий кредит для ОСББ

В Україні існує ряд програм спрямованих на надання фінансової допомоги ОСББ. Ці програми діляться на державні і муніципальні.


Державні программисводятся до сприяння підвищення енергоефективності в житловому секторі. В основному це так звані «теплі кредити ОСББ», призначенням яких є фінансування робіт з утеплення житлових будинків. За цією програмою за утеплення багатоповерхових будинків для ОСББ, держава відшкодовує 40% від витраченої суми, але не більше 14 тисяч гривень на одну квартиру.


изображение для статьи посвященной кредитованию ОСМД

Принцип роботи програми «Теплий кредит» простий. В одному з партнерських банків ОСББ оформляє цільовий кредит. Отримані гроші можна витратити виключно на продукцію з переліку, затвердженого Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Наприклад, ОСББ може купити радіатори, котли, вузли обліку води та енергії, конструкції з енергозберігаючим склом. Після оформлення угоди держава компенсує ОСББ частина коштів, здійснюючи переклад на банківський рахунок банку-кредитора. Беруть участь в програмі три банка-партнера: Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк.


Ще одним плюсом цієї програми є простота процедури. Для оформлення кредиту потрібно мінімум документів, а рішення про кредитування банк приймає швидко. У бюджеті на 2020 рік на подібні потреби ОСББ закладено 190 млн. Грн.

Принцип і етапи для взяття «Теплого кредиту ОСББ»:


  1. Визначити доцільність позики обміркувати ризики пов'язані з проблемами по виплатах по кредиту.

  2. Проводяться загальні збори, на якому мінімум 2/3 мешканців повинні дати свою згоду, завірене особистим підписом. Чим більше позичальників, тим більшу суму компенсує держава.

  3. Прораховується вартість енергоефективного обладнання, складається кошторис.

  4. Складається проект і вибирається компанія, де воно буде купуватися. 3-й і 4-й пункти можна зробити самостійно або ж довірити спеціальній компанії.

  5. Юрист ОСББ готує і перевіряє документи.

  6. Документи надаються в банк.

  7. У разі схвалення заявки вноситься перший внесок.

  8. Банк переводить гроші на рахунок фірми, що поставляє устаткування.

  9. Можна починати модернізацію будинку.


Фахівці компанії Poverh допоможуть вам з підготовкою документів, оформленням кредиту і захистять ваші інтереси перед банком. «Теплий дім» з Poverh - це розумний будинок!


41 перегляд

Comments


bottom of page